Lopen in de ‘droge regen’
Jongerenprogramma van de Sint Jansprocessie
Vooraf aan de Sint Jansprocessie in Laren was er dit jaar voor het eerst een jongerenprogramma. De organisatoren Nilleke v.d. Brink en Daniëlle Peeters hadden al direct ambitieuze plannen en wisten deze nog uit te voeren ook. Ruim 50 jongeren lieten zich niet tegenhouden door de regen en namen deel aan het programma. Thema van het jongerenprogramma was: “Wat zoeken jullie?”.
Thema
Thema van het jongerenprogramma was: “Wat zoeken jullie?”.
Zuster Elvira Maria
Zuster Elvira Maria pakte het thema met beide handen aan en stelde de vraag aan de jongeren: “Wat zoeken jullie?” Er volgde een stilte, maar deze werd al snel verbroken door de zuster. “Nou kom op! Wat zoeken jullie? Waar ben je in je leven naar op zoek?” “Naar geluk” antwoordde één van de jongeren. “Precies. Het kan zijn dat je in je leven een leegte voelt en je niet gelukkig bent. Weet dan dat God die leegte op kan vullen waardoor je echt gelukkig wordt. Hij haalt het beste in je naar boven, ook dingen die je van jezelf niet verwacht. Soms hoor je wel eens iemand over een goede coach zeggen: ‘Hij haalt alles eruit wat erin zit’. God kan dingen uit je halen die er zelfs helemaal niet in zaten! Je zult verbaasd staan!”
Mario Raadwijk
Maar dat was nog niet alles. De organisatie had ook Mario Raadwijk naar Laren gehaald om met jongerenkoor ‘Onderweg’ uit Papendrecht en de andere jongeren een lied in te studeren. Mario is componist, tekstdichter, zanger en produceert vanaf 1998 Nederlandstalige gospelmuziek. Bij het grotere publiek is hij o.a. bekend van de R&B formatie Re-play, waar hij in 2001 mee stopte en optrad voor o.a. het jubileum van koningin Beatrix.
‘Droge regen’
Vervolgens wist zuster Elvira Maria de jongeren zonder moeite te motiveren om in de ‘droge regen’ met de processie mee te lopen. Voor velen een nieuwe ervaring om op de openbare weg in een lange stoet je geloof aan anderen te laten zien. Op het Sint Janskerkhof was er vervolgens een korte plechtigheid. Aanvankelijk was het de bedoeling om hier de H. mis te vieren, maar deze werd door het slechte weer uitgesteld bij terugkomst in de basiliek van Laren.
Volgend jaar
Nilleke heeft al laten weten dat er volgend jaar weer opnieuw een jongerenprogramma zal worden georganiseerd. Deze zal zijn op zondag 23 juni 2013.
Gerelateerde nieuwsberichten | ||
donderdag, 6 februari 2025 | Projectkoor Stille Omgang | |
zaterdag, 1 februari 2025 | Pelgrimstocht Alkmaar - Heiloo | |
dinsdag, 28 januari 2025 | Katholiek Leven was bij WJD@Home ![]() | |
vrijdag, 24 januari 2025 | Tienerweekend BreakThrough - Samen sterk! | |
woensdag, 22 januari 2025 | Jong Katholiek introduceert nieuwe huisstijl | |
woensdag, 22 januari 2025 | Jongerenreis Rome Jubeljaar 2025 | |
donderdag, 12 december 2024 | Willibrordweekend Echternach | |
dinsdag, 10 december 2024 | WJD@Home | |
vrijdag, 6 december 2024 | Kerstdiner Jong BisdomHA | |
donderdag, 21 november 2024 | Pausboodschap Wereldjongerendag | |
donderdag, 21 november 2024 | Wereldjongerendag | |
zaterdag, 9 november 2024 | Ondersteun het jongerenwerk | |
donderdag, 31 oktober 2024 | Jongerenapp Katholink van JongKatholiek | |
donderdag, 17 oktober 2024 | WJD@Home naar Helvoirt | |
donderdag, 3 oktober 2024 | Jong Bisdom HA naar pausbezoek Brussel ![]() | |
zaterdag, 28 september 2024 | Paus Franciscus bezoekt België | |
zaterdag, 7 september 2024 | Meet & Greet the Lord | |
zaterdag, 31 augustus 2024 | Jaaropening jongeren | |
vrijdag, 30 augustus 2024 | Jongerencollecte | |
maandag, 26 augustus 2024 | WJD@Home - save the date |