Bisdom Haarlem-Amsterdam












Delen:
meld deze pagina op Twitter meld deze pagina op Facebook
Volgen:
link naar de RSS Feed van de laatste nieuwsberichten volg Bisdom Haarlem-Amsterdam op Twitter volg Bisdom Haarlem-Amsterdam op Facebook

Een wereld van verschil: WJD Panama

gepubliceerd: zaterdag, 19 januari 2019

Vreugde

De Panamese cultuur verschilt veel van de Neder­landse cultuur. Het is een wereld van verschil. De Panamezen zijn heel vreug­de­vol. Elke Mis wordt opge­luis­terd met vrolijke gezangen en ein­digt in een waar feestje. Er wordt gezongen zon­der ophou­den met vele gebaren, wat elke ochtend een beetje als ochtendgymnas­tiek voelt. De vreugde van de Panamezen wordt ook zicht­baar in hun gevoel voor dansen en de trots op hun land. Ze presen­te­ren graag hun tra­di­tio­nele dansen zoals bij­voor­beeld de merengue aan ons. Zo hebben we al twee keer een folklorische avond met pre­sen­ta­ties gehad en zal er nog een derde lan­denfestival zijn waarbij ver­schil­lende lan­den zich zullen presen­te­ren. In onze voor­be­rei­dings­da­gen in Neder­land hebben we ons­zelf twee Hollandse polka’s aangeleerd. Deze dansen hebben we al twee keer laten zien, waarbij de Panamezen de tweede keer met ons mee kon­den doen.

Parade

Vandaag liepen we een parade welke normaliter op 5 no­vem­ber of met carnaval door de mensen uit Soná wordt gelopen. De gast­ge­zinnen was gevraagd om de pelgrims in de tra­di­tio­nele kle­ding van Panama te kle­den. Som­mi­ge jon­ge­ren kregen daarbij een complete outfit aan inclusief bijpassend schoeisel. Erg bij­zon­der om daarin rond te lopen. De parade bestond uit een aantal tra­di­tio­neel versierde wagens en vele dansende Panamese kin­de­ren. Na de wagens mochten alle pelgrims aan­slui­ten in de parade waarbij veel of wat min­der gedanst werd door menig Neder­lan­der. Op het plein aan­ge­ko­men volgde nog een waar feestje waarbij we de Panamezen nog wat Neder­landse dansjes hebben aangeleerd zoals het vlie­ger­lied en de kabouterplop­dans. We sloten af met de dans die bij ie­der­een bekend is: de macarena. Al met al zullen de ‘stijve’ Neder­lan­ders met heel wat nieuwe dans­er­va­ring terug­ko­men naar Neder­land.

Attracties

Vandaag zijn we ook op excursie geweest waarbij wat hoogte­pun­ten van Soná hebben gezien. We zijn bij een zadelmakerij geweest. Echt ambachts­werk waarbij geen enkele machine wordt gebruikt en mensen van ver komen om een zadel aan te schaffen. Daarna zijn we bij een kerk van de Heilige Joseph geweest, wiens feest­dag op 19 maart groots wordt gevierd. Toen gingen we naar een boer­derij waar ver­schil­lende soorten fruit wor­den ver­bouwd. Uiter­aard kregen we ook daar een dansshow waarbij we zelf ook eens mochten mee dansen. Naast deze ac­ti­vi­teiten wor­den wij als blanke Hollan­ders als attracties gezien. Gedurende een dag vragen zo'n 20 Panamezen of ze met je op de foto mogen. Bij­zon­der om mee te maken wat een verschil in huidskleur teweeg kan brengen.

De laatste dagen in het bisdom Santiago de Veraguas breken aan. Maan­dag­och­tend zullen we om vijf uur vanuit Santiago naar Panama­stad rij­den, waar de Wereld­jon­ge­ren­da­gen plaats­vin­den. Bid voor ons!

Carolien Hoogen­boom



Gerelateerde nieuwsberichten

woensdag, 7 juni 2023Katholieke Jongerendag - Welkom thuis
donderdag, 18 mei 2023Aanmelden WJD kan tot 31 mei Video
zondag, 23 april 2023WJD - Er gaat iets belangrijks gebeuren Video
vrijdag, 21 april 2023Promotievideo’s WJD Video
vrijdag, 31 maart 2023Tienerkamp BreakOut
donderdag, 30 maart 2023WJD Gebeds- en ondersteuningsactie
maandag, 27 februari 2023Gevangenen maken biechtstoelen voor WJD
vrijdag, 17 februari 2023Jongerenprogramma Stille Omgang Video
dinsdag, 14 februari 2023Steun financieel Wereldjongerendagen
dinsdag, 6 december 2022WJD@Home Ameland
vrijdag, 25 november 2022Aanmelding WJD 2023 geopend
woensdag, 16 november 2022Nationale jongerencollecte Video
vrijdag, 11 november 2022Wereldjongerendag
vrijdag, 14 oktober 2022Start tour WJD kruis
vrijdag, 16 september 2022Tour Wereldjongerendagenkruis door het bisdom
vrijdag, 9 september 2022WJD Promotieteams gaan het bisdom in
dinsdag, 30 augustus 2022Global Friendship, Global Peace
vrijdag, 26 augustus 2022Europese jongerenontmoeting Amsterdam
dinsdag, 12 juli 2022WJD reis via Parijs, Bayonne, Burgos, Fatima en Lourdes
woensdag, 6 juli 2022Tienerkamp BreakOut - Zorg voor elkaar



Bisdom Haarlem - Amsterdam • Postbus 1053 • 2001 BB  Haarlem • (023) 511 26 00 • info@bisdomhaarlem-amsterdam.nlDisclaimerDeze website is gerealiseerd door iMoose