Bid in oktober de Rozenkrans voor de vrede
Oproep door paus Leo XIV in Lourdes
Tijdens het Angelusgebed in Lourdes heeft paus Leo XIV christenen opgeroepen om in de maand oktober de heilige Rozenkrans te bidden, met als intentie vrede in de wereld en een einde aan gewapende conflicten. De paus deed de oproep na de Mis in Lourdes, op de derde dag van zijn apostolische reis naar Frankrijk. Hij noemde de bede “bijzonder nabij aan mijn hart, hier op deze plaats”.
Maria verscheen in de grot van Lourdes aan de heilige Bernadette met een Rozenkrans in de hand en leidde haar in het gebed. In die geest hoopt de paus dat alle christenen vooral in oktober de Rozenkrans bidden, “met de bijzondere intentie dat oorlogen ophouden en dat vrede tot stand komt tussen volken die met elkaar in conflict zijn”. “Laten we dit gebed vergezellen van concrete daden van boete en barmhartigheid, en ons altijd inzetten voor dialoog en verzoening”, zei hij.
Samen bidden, ook met kinderen
Na terugkeer in het Vaticaan bidt de paus op 1 oktober om 17.00 uur de Rozenkrans bij de Lourdesgrot in de Vaticaanse tuinen. Daar komen naar verwachting 700 tot 1.000 kinderen uit scholen en parochies van Rome samen. Zij bidden met paus Leo XIV en verenigen zich geestelijk met kinderen, gezinnen, scholen en christelijke gemeenschappen over heel de wereld.
Dit gebed is het begin van de wereldwijde gebedsweek van het initiatief Eén miljoen kinderen bidden de Rozenkrans, dat wordt gedragen door de pauselijke stichting Kerk in Nood (ACN). De week loopt van 1 tot 7 oktober en sluit af op het feest van Onze-Lieve-Vrouw van de Rozenkrans.
Oproep aan parochies, gezinnen en scholen
Het bisdom sluit zich van harte aan bij deze oproep van de paus. Iedereen wordt uitgenodigd om in oktober de Rozenkrans te bidden voor de vrede: persoonlijk, in het gezin, in de parochie of op school.
Wie dat wil, kan zich in het bijzonder aansluiten bij de gebedsweek van 1 tot 7 oktober. Het gebed hoeft niet lang of ingewikkeld te zijn. Eén tientje, thuis aan tafel, in de Mariakapel of na de eucharistie, is al een antwoord op de vraag van de paus. Een compleet Rozenhoedje gezamenlijk is natuurlijk mooier.
Laten we Maria, Koningin van de vrede, vragen dat oorlogen ophouden en dat mensen de moed vinden tot dialoog, verzoening en barmhartigheid.








