Bisdom Haarlem-Amsterdam










Bijna 1000 Nederlandse jongeren naar de WJD

gepubliceerd: woensdag, 21 juni 2023

Deze zomer reizen er vanuit Neder­land zo’n 1.000 jon­ge­ren af naar de Wereld­jon­ge­ren­da­gen (WJD) in Lissabon. Dat aantal is genoemd door de Portugese organi­sa­tie van de WJD 2023. Met de ver­schil­lende bisdomreizen gaan 523 jon­ge­ren mee naar dit grootste katho­lieke jon­ge­ren­eve­ne­ment ter wereld, de andere helft gaat via andere reisini­tia­tie­ven.

‘Dit mooie aantal kan zich meten met het aantal Neder­landse pelgrims dat deelnam aan eer­dere edities van de Wereld­jon­ge­ren­da­gen, zoals Krakau (2016) en Madrid (2011). Het is een hoop­vol sig­naal, dat aangeeft dat de Neder­landse jonge Kerk leeft en in de startblokken staat om in bewe­ging te komen’, zegt project­lei­der WJD, Jochem Oor.

Rise Up

De WJD vin­den plaats van 1 tot en met 6 au­gus­tus in Lissabon. Van het totale aantal Neder­landse deel­ne­mers wor­den er ongeveer 800 verwacht bij de Neder­landse ‘Rise Up’ ochten­den op 2, 3 en 4 au­gus­tus. Tijdens die ochten­den gaan de deel­ne­mende Neder­landse bis­schop­pen samen met de aanwe­zige Neder­landse jon­ge­ren in op de on­der­wer­pen die paus Fran­cis­cus heeft bepaald voor de drie bij­een­komsten: In­te­grale eco­lo­gie (2 au­gus­tus), Sociale vriend­schap (3 au­gus­tus) en Barm­har­tig­heid (4 au­gus­tus).Deze on­der­wer­pen zijn bepaald in navol­ging van de twee en­cy­clie­ken van paus Fran­cis­cus: Laudato si (2015) en Fratelli tutti (2020).

Deel­ne­mende bis­schop­pen

De bis­schop­pen die mee­gaan naar de WJD zijn:

  • Mgr. Hendriks (geeft de Rise Up catechese op woens­dag 2 au­gus­tus)
  • Mgr. Van den Hende (geeft de Rise Up catechese op don­der­dag 3 au­gus­tus)
  • Mgr. Mutsaerts (geeft de Rise Up catechese op vrij­dag 4 au­gus­tus)
  • Mgr. Van den Hout
  • Mgr. Woorts
  • Mgr. De Jong

Follow up

Wanneer de Neder­landse WJD-gan­gers terug zijn in eigen land na een onge­twij­feld intense erva­ring, kunnen zij ook in eigen land het vuur ver­der dragen en de lan­de­lijke Katho­lieke Jon­ge­ren­dag bezoeken, op 4 no­vem­ber 2023 in Veenendaal. Het thema van die dag is dan ook, heel toepas­se­lijk, ‘Welkom Thuis’.

Meer in­for­ma­tie

Voor meer in­for­ma­tie over de KJD 2023: katho­liekejon­ge­ren­dag.nl
Kijk voor alle in­for­ma­tie over de ver­schil­lende WJD-reizen op wjd.nl

 

Wereldjongerendagen 2023


Gerelateerde nieuwsberichten

maandag, 23 juni 2025Geslaagde Bavodag
vrijdag, 16 mei 2025Bavodag 2025
maandag, 12 mei 2025Jongeren naar Mladifest festival in Medjugorje
maandag, 21 april 2025Paasgala
dinsdag, 1 april 2025Jonge pelgrims lopen 33 km van Heiloo naar Amsterdam
donderdag, 6 februari 2025Projectkoor Stille Omgang
zaterdag, 1 februari 2025Pelgrimstocht Alkmaar - Heiloo
dinsdag, 28 januari 2025Katholiek Leven was bij WJD@Home Video
vrijdag, 24 januari 2025Tienerweekend BreakThrough - Samen sterk!
woensdag, 22 januari 2025Jong Katholiek introduceert nieuwe huisstijl
woensdag, 22 januari 2025Jongerenreis Rome Jubeljaar 2025
donderdag, 12 december 2024Willibrordweekend Echternach
dinsdag, 10 december 2024WJD@Home
vrijdag, 6 december 2024Kerstdiner Jong BisdomHA
donderdag, 21 november 2024Pausboodschap Wereldjongerendag
donderdag, 21 november 2024Wereldjongerendag
zaterdag, 9 november 2024Ondersteun het jongerenwerk
donderdag, 31 oktober 2024Jongerenapp Katholink van JongKatholiek
donderdag, 17 oktober 2024WJD@Home naar Helvoirt
donderdag, 3 oktober 2024Jong Bisdom HA naar pausbezoek Brussel Video



Bisdom Haarlem - Amsterdam • Postbus 1053 • 2001 BB  Haarlem • (023) 511 26 00 • info@bisdomhaarlem-amsterdam.nlDisclaimerDeze website is gerealiseerd door iMoose