Gouden ontmoeting SamenKerk medewerkers

zondag, 21 december 2025

Het was in december 1975, ook een Heilig Jaar, dat in de parochies van het bisdom Haarlem een nieuw blad verscheen, een bisdomblad, 'Samen Kerk' genaamd. Die naam had verband met het programma van bisschop Theo Zwartkruis voerde voor het toenmalige bisdom.

Vijftig jaar later kwamen op zaterdag 20 december oud-redactieleden, -hoofdredacteuren, auteurs, redactiesecretaresses maar ook medewerkers van vormgeving en drukwerk bijeen voor een 'gouden middag en avond'. In de middag werden de gasten ontvangen op de pastorie van de co-kathedrale basiliek H. Nicolaas in Amsterdam. Bij de koffie en thee begon meteen de reünie! Daarna een wandeling met ‘Holy City Amsterdam’. Om 17.00 uur waren er gelukkig banken gereserveerd in de volle kerk voor een prachtige Lessons & Carols. Aansluitend was er glühwein in de pastorie en een heerlijke stamppottenmaaltijd.

Vanwege het gouden jubileum bood nog hoofdredacteur Eric van Teijlingen het bisdom een mooie herinnering aan voor de nieuwe bisdomkantoren in Overveen. Een afdruk voor 50 jaar SamenKerk (tevens de cover van deze kersteditie). En voor de aanwezigen was een uniek tegeltje als herinnering aan 50 jaar SamenKerk.